HISTORIKK


Her er alle vinnerne av Åsan Rundt, trykk på årstall for å få frem komplett resultatlist aktive.


År

DAMER

Tid

HERRER

Tid

Program

1980

Maj-Lis Dalby


Ivar Rystad


1 gang

1981

Ranveig Rystad


Jim Sandberg


2 gang

1982

Ranveig Rystad


Ivar Rystad


3 gang

1983

Berit Jensen


Ivar Rystad


4 gang

1984

Ranveig Rystad


Ivar Rystad


5 gang

1985

Solbjørg Aufles


Arne O. Holmen


6 gang

1986

Karin Nyland


Arne O. Holmen


7 gang

1987

Elin Abelsen


Ivar Rystad



1988

Karin Nyland


Arne O. Holmen



1989

Ranveig Rystad


Arne O. Holmen



1990

Kari Holmen


Arne O. Holmen



1991

Britt I. Hals


Lyder Sund



1992

Kari Holmen


Roy Millerjord



1993

Kari Holmen


Arne O. Holmen



1994

Bente Hyttebakk


Jan E. Johansen



1995

Kari Holmen


Arne O. Holmen



1996

Marit Kråkstad


Jan E. Johansen



1997

Kari Holmen


Jan E. Johansen



1998

Liv Loland


Åsmund Fredriksen



1999

Britt I. Hals


Stian Breivik



2000

Anita Loretzen

1:24:01

Stian Breivik

1:10:30


2001

Unni Vatshaug

52:32

Stian Breivik

39:28 Kort løype


2002

Avlyst

Avlyst



2003

Unni Vatshaug

1:40:36

Yngvar Hansen

1:12:58


2004

Eliln Nilsen

1:11:44

Jan E. Johansen

1:23:32


2005

Britt I. Hals

1:26:05

Yngvar Hansen

1:11:46

2006

Unni Vatshaug

57:32

Yngvar Hansen

43:53 Kort løype

2007

Unni Vatshaug

1:15:58

Yngvar Hansen

1:13:20


2008

Britt I. Hals

1:03:30

Yngvar Hansen

49:02 Kort løype


2009

Britt I. Hals

1:16:46

Stian Breivik

58:00 Kort løype


2010

Marit Klausen

1:13:42

Stian Breivik

1:11:28

30 Gang

2011

Elin Nilsen

1:03:32

Tor Ivar Tverå

1:11:53

31 Gang

2012

Elin Nilsen

1:02:47

Tor Ivar Tverå

1:11:47

32 Gang

2013

Heidi Hestmark

1:13:11

Jan Olav Smalås

1:23:49 Ny tras

33 Gang

2014

Avlyst

Avlyst

2015

Avlyst

Avlyst


2016Tarjei Solli1:24:35Elin Nilsen1:14:4234 Gang
2017Tommy Hågensen58:19 (3x7km)Karin Kjensli1:13:27 (3x7km)35 Gang
2018Rolf Einar Jensen1:23:16Anna Grønntjernet1:12:3036 Gang


Vandrepremievinnere:

2000
M 1-4 Stian Breivik (2)
M 5-7 Jostein Bakken (1)
M 8-11 Otto Simskar (1)
K 1-4 Anita Lorentzen (1)
K 5-7 Unni Vatshaug (1)
2001
M 1-4 Stian Breivik (3)
M 5-7 Jostein Bakken (2)
M 8-11 Sverre Amundsen (1)
K 5-7 Unni Vatshaug (2)
2003
M 1-4 Yngvar Hansen (1)
M 5-7 Torstein Bjørhusdal (2)
M 8-11 Leif Rødlid (1)
K 5-7 Unni Vatshaug (3)
2004
M 1-4 Rune Sirijord (1)
M 5-7 Jan Erik Johansen (1)
M 8-11 Sverre Amundsen (2)
K 1-4 Britt Ina Hals (2)
K 5-7 Elin Nilsen (1)
2005
M 1-4 Yngvar Hansen (2)
M 5-7 Jan Erik Johansen (2)
M 8-11 Sverre Amundsen (3)
K 1-4 Britt Ina Hals (3)
2006
M 1-4 Yngvar Hansen (3)
M 5-7 Per Storvik (1)
M 8-11 Sverre Amundsen (1)
K 1-4 Britt Ina Hals (1)
K 5-7 Unni Vatshaug (1)
2007
M 1-4 Yngvar Hansen (1)
M 5-7 Ole Andre Reinfjord (1)
M 8-11 Sverre Amundsen (2)
K 5-7 Unni Vatshaug (2)
2008
M 1-4 Erik Nordstoga (1)
M 5-7 Yngvar Hansen (1)
M 8-11 Sverre Amundsen (3)
K 1-4 Anette Foss Lie (1)
K 5-7 Britt Ina Hals (1)

2009
M 1-4 Stian Breivik (1)
M 5-7 Yngvar Hansen (2)
M 8-11 Sverre Amundsen (1)
K 5-7 Britt Ina Hals (2)

2010
M 1-4 Stian Breivik (2)
M 5-7 Yngvar Hansen (3)
M 8-11 Vebjørn Solli (1)
K 5-7 Marit klausen (1)

2011
M 1-4 Stian Breivik (3)
M 5-7 Tor Ivar Tverå (1)
M 8-11 Sverre Amundsen (2)
K 1-4 Tiril Brandt Nilsen (1)
K 5-7 Elin Nilsen (2)

2012
M 1-4 Emil Myrvang Sorsell (1)
M 5-7 Tor Ivar Tverå(2)
M 8-11 Sverre Amundsen (3)
K 1-4 Marte Johanne Sørmo (1)
K 5-7 Elin Nilsen (3)

2013
M 1-4 Andre Lenningsvbik (1)
M 5-7 Jan Olav Smalås (1)
M 8-11 Sverre Amundsen (1)
K 1-4 Heidi Hestmark (1)
K 5-7 Karin Kjensli (1)

2016
M 1-4 Tarjei Solli (1)
M 5-7 Tommy Hågensen (1)
M 8-11 Per Storvik (1)
K 1-4 Amalie Kristin Kvandal (1)
K 5-7 Elin Nilsen (1)
K 8-11 Marit Klausen (1)

2017
M 1-4 Ståle Sirijord (1)
M 5-7 Tommy Hågensen (2)
M 8-11 Webjørn Solli (1)
K 1-4 Bjørnhild Lande (1)
K 5-7 Karin Kjensli (2)

2018
M 1-4 Rolf Einar Jensen (1)
M 5-7 Ole Arnfinn Reinfjord (1)
M 8-11 Ola Berge (1)
K 1-4 Anna Grønntjernet (1)
K 5-7 Karin Kjensli (3)

Levert av IdrettenOnline